PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 83
Уроки эстрадного вокала в Санкт-Петербурге
Nuk Kerkoj Tjeter Njeri
Kenge Shqip
Elton Deda - Nuk kerkoj tjeter njeri

Intro : G C Cm G

G                  B7
kam kohe pa e pare, nuk di ku do jete,
Em                          A                A7
at vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal...
C              D   G      C       Cm    G
mes zerave te dimrit, mundohem ti flas
G                   B7
as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej,
Em                           A               A7
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh.
C                 D   G        C         B7
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh.

Fefreni

Em                              F#
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,
Dm                    E           E7
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,
Am                      D              G                 E           E7
gjithshka do ta falja qe hapat e saj,te trokisnin prape te une(te une)
Em                         F#
ende syte e tu,kane ca lote te pathare
Dm                         E         E7
si fshin dot e dashur,ndonse jemi larg...
Am              D                    G
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote
C                Cm                 
sepse ti ke nje njeri...qe te do

G C Cm G

G                   B7
as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej,
Em                            A          A7
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh.
C                 D   G        C         B7
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh.

Refreni

A           E                G              D
ne zemren time,dimri dhe vjeshta me thone per ty
A       E           G        D
jo mos kerko tjeter njeri

Em                              F#
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon,
Dm                    E           E7
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon,
Am              D                    G
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote
C                Cm                 
sepse ti ke nje njeri...qe te do
Добавлено: 14.10.2015
Другие материалы по этой песне:
  • Аккорды и текст

Страница создана 14.10.2015
http://primanota.ru/kenge-shqip/nuk-kerkoj-tjeter-njeri-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!