PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Eugent Bushpepa - Prane Finishit - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Eugent Bushpepa - Prane Finishit - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 193
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Eugent Bushpepa - Prane Finishit
Kenge Shqip
Strofa:
Em
Yjet ne kte nate sonte po ndricojne me gjate
    Am 
Ndizen si me nje magji nje deshire,nje energji
   Em 
Ti vrapo 
Em
I vetem sonte rend dhe pse rruga ty te tremb
    Am 
Per nje ndienje qe te rremben 
Sepse koha pas nuk kthen. 
    Em
Ti vrapo 
     Am
Dhe kur zjarri i kohes bosh
    D 
Te ka djegur s'ecen dot 
    B
Gjej pak force te ngrihesh prape 
 B
Te vazhdosh te ecesh 

Ref: 
    Em
Jo mos u ndal 
Jo mos rri pas
     D 
Mos vono qe qe te shkosh lart
   C 
Merre veten nen kontroll 
    B
Thuaji diellit do te shoh
   Em 
Do te dehesh do te humbesh 
   D
do te zgjohesh kur te mundesh 
   C
Sonte luaj si te jete,
    B 
e fundit nate ne kete qytet 

Strofa:
Em
Nuk ka gje ne bote qe ti nuk e ben dot sot
   Am 
Qe nuk digjet nen pasion 
Me nje flake qe te verbon 
   Em
Mos ndalo! 
Em
Lodhjen mos e ndiej 
Prane finishit atje tej,
    Am 
tempuj drite do te gjesh 
Duhet çastin ta rrembesh 
Em
Ti vrapo
     Am
Dhe kur zjarri i kohes bosh
    D 
Te ka djegur s'ecen dot 
    B
Gjej pak force te ngrihesh prape 
 B
Te vazhdosh te ecesh 

Ref: 
    Em
Jo mos u ndal 
Jo mos rri pas
     D 
Mos vono qe qe te shkosh lart
   C 
Merre veten nen kontroll 
    B
Thuaji diellit do te shoh
   Em 
Do te dehesh do te humbesh 
   D
do te zgjohesh kur te mundesh 
   C
Sonte luaj si te jete,
    B 
e fundit nate ne kete qytet 
  Em    D
Jo mos u ndal 
   C
Merre veten nen Kontroll
   B 
Thuaji diellit do te shoh 
   Em
Do te dehesh do te humbesh 
   D            C  B
Do te zgjohesh kur te mundesh (3x)

Добавлено: 14.10.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 14.10.2015
http://primanota.ru/kenge-shqip/eugent-bushpepa-prane-finishit-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!