PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Fati Yne Shprese Dhe Marrezi - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Fati Yne Shprese Dhe Marrezi - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 90
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Fati Yne Shprese Dhe Marrezi
Kenge Shqip
Jam munduar te bej me te miren time me kete kenge, pavarsisht se me mundoi pak. Shpresoj te jete nje version 
100% i sakte. Enjoy :).. 

B            E  A7
Ne te dy kurre s'jemi ndar 
B           E
ne te dy kurre s'kemi heshtur 
F#            B
endrra ime, nje shpend i marr 
       E
krahet hap ne re, qiellin gjen atje 
  F#
tek ti 

B           E  A7
Kur je larg te pres me mall
B            E 
kur je pranë grindem me ty 
F#           B
jeta loje, çfare eshte valle
     E 
duhemi te dy grindemi të dy 
F#
s'e di 

Refreni

G#m          G#m  C#m
Ti je si engjell qe me mbron gjithmone
F#           F#   B 
une jam si zjarri qe te djeg, ngado
G#m          G#m  C#m
ti je si djalli, qe ne faj me fton 
F#           F#   B 
ndryshe nuk bejme dot, jo jo (jo jo) 
G#m        G#m  C#m
E kemi fatin shprese e marrezi 
F#           F#   B 
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot)
G#m          G#m  C#m 
 se ne ne jeten tone jemi femij
F#          G#m 
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo) 

B           E  A7
Kur je larg te pres me mall
B            E 
kur je pranë grindem me ty 
F#           B
jeta loje, çfare eshte valle
     E 
duhemi te dy grindemi të dy 
F#
s'e di 

Refreni....

G#m          G#m  C#m
Ti je si engjell qe me mbron gjithmone..

**Refreni (key change)

C         C  F
E kemi fatin shprese e marrezi 
G           G    C 
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot)
Am          Am  Dm 
 se ne ne jeten tone jemi femij
G           Am 
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo) 
Добавлено: 23.03.2016
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 23.03.2016
http://primanota.ru/kenge-shqip/fati-yne-shprese-dhe-marrezi-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!