PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Mendoja Cdo Gje Merr Fund Pa Ty - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Mendoja Cdo Gje Merr Fund Pa Ty - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 93
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Mendoja Cdo Gje Merr Fund Pa Ty
Kenge Shqip
Asgje sikur dielli - Mendoja cdo gje merr fund pa ty

No Capo - Capo 2
Bm     Am
F#m     Em
G      F
A      G

Intro : Bm F#m G A (koha 2/4)

       Bm
Vallë është e mundur 
     F#m  G      A
Më kalon pranë si një copë akull
       Bm       F#m G  A 
Nuk mund një puthje ta kujtoj 
Bm   F#m G    A
Ishe ti ajo, duket më bëhet 
G        Bm  Bm
Nuk di çfarë kam sot 
Bm        F#m
Ledhatimet athua ishin
G    A 
Dhe ajo ëndërr 
Bm         F#m  G  A
Një sheti s'më bie mend 
Bm       F#m G    A
Sa je larg nga unë, sa afër ishim 
G
Të premtoja mrekulli
G         A        Bm 
I marri thosha çdo gjë merr fund pa ty 

Refreni:
Bm      F#m
Një grimcë ti një grimcë unë 
G       A
Kështu fati e do këtë punë
Bm       F#m 
Kthehem rrotull ndonjëherë 
G         A
Ç'kanë këta njerëz shikojnë n'qiell

**Pjesa me la,la,la.. eshte njesoj si refreni :)
Добавлено: 23.03.2016
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 23.03.2016
http://primanota.ru/kenge-shqip/mendoja-cdo-gje-merr-fund-pa-ty-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!