PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Aurela Gace - Jetoj - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Aurela Gace - Jetoj - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 100
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Aurela Gace - Jetoj
Kenge Shqip
Une do sugjeroja te luhej me barre chords. :)

Intro: Dm (2x) Am (2x)    Strum: D,D-U,D-D (Degjo kengen per ta kuptuar me mire)

Strofa:
Dm
Dua te me duash 
Dua te mos vuash 
Am
Nje refren i humbur 
Qe mes njerzve e kerkoj. 
Dm
Beso e mos beso 
Me gjysmen e vetvetes
     Am 
Na shkoj jeta...... 
Dm
Dhe therras e heshtur 
Mbaj nje fryme te mekur
  Am 
E s'kam nje floke te prekur 
S'kam nje dore qe ta shtrengoj 
 Dm
Te rrosh a te mos rrosh 
Te kjo dileme e vjeter 
   Am
Nisi jeta....... 

Ref. :
   Dm
E sa kam deshire te pres 
Kur ke se ke te presesh 
    Am
Ke nje enderr ke nje shpres 
    Dm
E dua te pres dike te vij 
Me dere pa trokitur 
    Am
Te mos mbetet asnjeri 
      Dm
Ti eja nje mik te me trokas 
Te trembi heshtjen time 
    Am
Vetem s'dua ta humbas 
     Dm
E dua nje dore qe ta shtrengoj 
Te mbaj ne doren time 
   Am
Dhe te them se po jetoj
Добавлено: 23.03.2016
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 23.03.2016
http://primanota.ru/kenge-shqip/aurela-gace-jetoj-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!