PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - E Njejta Enderr - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - E Njejta Enderr - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 139
Уроки эстрадного вокала в Санкт-Петербурге
E Njejta Enderr
Kenge Shqip
E njejta enderr - Ermira Babaliu
http://www.youtube.com/watch?v=Iks6fLiiQjk&feature=relatedEbm
Ka shume kohe qe per çdo nate
      Bb7
Nje enderr shoh...
             Ebm
Sikur te flas, ti vetem hesht
  G#m     Ebm
Pastaj te puth, te perqafoj
     B         Bb7
Ashtu si kurre nuk munda ne jete


Ebm F7 Bb7 Ebm x2


Ebm
Ty brenda vetes te mbajta plot vite
 B
Sepse te desha dhe te enderrova
Bb7       B  Bb
Por s'te preka dot
Ebm
Ai njeri qe gjithe qenien time
 B
Mbushi me zjarr me mall dhe me afshe
 Bb7   Ebm
Plot emocion

  G#m     Ebm
Nuk di se ç'isha une per ty
      B        Bb7
Por ti per mua ke qene gjithçka
   G#m       Ebm 
Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
      B         Bb7
Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale


  Ebm    Bb7      Ebm    Bb7
Te tjere kane hyre ne jeten time
   Ebm  Bb7     Ebm   Eb7
Kam dashur por si ty jo kurre
    G#m   C#
Shume vjet me pare
    F#       B
E perseri me imazhin tend
   G#m     Bb7
Pyes veten pse, pse te ndodhe
  Ebm  Bb7-Ebm
Te ndodhe keshtu...         x2


    Ebm     F7     Bb7     Ebm
e|---------------------------------------------------------|
B|----/11----6-7-7/10----6-7-7/9-7-9-9/11-7----------------|
G|--------/8----------/8--------------------8--------------|
D|-/8------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|

    Ebm     F7     Bb7   Ebm
e|---------------------------------------------------------|
B|----/11----6-7-7/10----6-7-7/9-7-9-7---------------------|
G|--------/8----------/8---------------8-------------------|
D|-/8------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|


 Bb7
Ndoshta tani ti je me nje tjeter
Ebm
Por do te doja te jem me ty
Bb7
Lodhur nga vitet te gjej harrim
   Ebm
...harrim


  G#m     Ebm
Nuk di se ç'isha une per ty
      B        Bb7
Por ti per mua ke qene gjithçka
   G#m       Ebm 
Te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq
      B         Bb7
Ne rrahje zemre, heshtur, pa fjale


  Ebm    Bb7      Ebm    Bb7
Te tjere kane hyre ne jeten time
   Ebm  Bb7     Ebm   Eb7
Kam dashur por si ty jo kurre
    G#m   C#
Shume vjet me pare
    F#       B
E perseri me imazhin tend
   G#m     Bb7
Pyes veten pse, pse te ndodhe
  Ebm  Bb7-Ebm
Te ndodhe keshtu...         x2
Добавлено: 22.10.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 22.10.2013
http://primanota.ru/kenge-shqip/e-njejta-enderr-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!