PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Jon - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Jon - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 205
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Jon
Kenge Shqip
Jon - Ardit Gjebrea
http://www.youtube.com/watch?v=I_6MOnyT4A0


Intro : Gm Cm x2


Gm
Me erdhe ne nje kohe te deshperuar 

Me dhimbje... Jon

Kur anijet si fantasma 

Neper det me aventura 

Klithnin: Liberta ! 

  Cm
Dhe syte i kish aty gjithe Shqiperia, 
   Gm
Ajo dinte si duronte 

Po i shkuleshin filizat 
 Cm
Deti u be mal me njerez, 
 D7
E toka det me lot 


Gm Cm x2


Gm
Dhe ty per here te pare te puthte drita 

Ti linde... Jon 

Nuk e dije ç'ish gezimi 

As dhimbja as mjerimi 

Qe flak, godet e rrudh nje toke 


 Cm
Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj 
  Gm
Si ata ti qesh e luan 

Kjo eshte vetem nisja juaj 
 Cm
Por do rritesh do kuptosh 
  D7
Se fatet s'jane njesoj 

  Gm
Bekimin merr nga mua 

O shpirt i patrazuar 
   Cm         Gm
Nje fjale te thene ma degjo 

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar 
   Cm       Gm
Por prape je skllaveri  Cm
Jon, ky emer marre nga deti 
 G#
Jon, me kenge vale tund djepin 
 Eb
Jon, dhe ti ja ndjeve aromen 
 G7
Ta kesh per jete me vete 


 Cm
Jon, po te lundrosh me ete emer 
 G#
Jon, e te takohesh me vellezer 
 Eb
Jon, do te mjaftojne dy duar 
   G7
Te thuash se je, ti je Jon   Gm
Bekimin merr nga mua 

O shpirt i patrazuar 
   Cm         Gm
Nje fjale te thene ma degjo 

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar 
   Cm       Gm
Por prape je skllaveri 


    Gm
Me skllav jo nuk te dua 

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon 
    Gm
Me skllav jo nuk te dua 

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
Добавлено: 06.08.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 06.08.2013
http://primanota.ru/kenge-shqip/jon-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!