PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - I Thuaj Jo - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - I Thuaj Jo - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 172
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
I Thuaj Jo
Kenge Shqip
I Thuaj Jo - Ardit Gjebrea
Muzika : Ardit Gjebrea
Teksti : Jorgo Papingji
http://www.youtube.com/watch?v=UXNCBmOcqZo


Intro :

   Eb     G#     Eb       G#          
e|-----------------------------3---3h4/6-6--8\------------------|
B|----4----4h6/8\--1----4--6-------------------4----------------|
G|---3-----------------------3----------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--6-----------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|    Eb
Dhe vrapova nëpër natë 

Në qytetin e panjohur ty të kërkoja 
  G
I humbur mes gëzimit, mallit të pafund 

Me një adresë në duar 

       G#           Bb
Dhe yjet përgjonin pas mjegullës të fshehur 
     G#            Bb
Me marramëndje ndjenjash, jetë të dehur 
 B
Nata e ftohtë, sinjalet misterioze 
   G#          Bb
Nën taka prostitutash, pasione zbulon ti 

 Eb
Pemët e lagura anës totuarave 

...spektatorë të trishtuar 
 G
Heshtur vështrojnë skena dashurie 

…në errësirë e konsumuar 
 
      G#         Bb
Dhe më frikësoi nata e ketij qyteti 
      G#         Bb
Kjo gjysëm jete, jeta e një planeti 
 B
Një siluetë shfaqet si hije 
   G#        Bb
Shkujdesur jetonte një çast dashurie 

  B            Bb
Atje dy drita krejt pa pritur ndizen 
   Ebm           F
E pamundur, zë i njohur, qeshje e njohur 
  Bb
Ishe ti... 


  Eb      G#
I thuaj jo, të paktën vetëm sonte 
   Eb
...i thuaj jo 
  G
Po ti më bën të trembem 
  G7
Të ulërij të çmendem 
 Cm     Bb    G#
Harroje veten tënde dhe mos shko 
     Eb
Me të mos shko 

   G#          Eb
Dhe mjegulla të lutet: I thuaj jo 
  G
Po ti me natën tretesh 
 G7
Jehonë e zërit mbetet
 Cm     Bb G#
Rend mbas teje të t'ndalojë 
  Eb
Do doja të ishte ëndërr 
 Bb
Sikur të ishte ëndërr 


Solo 1 :

      G#            Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6--3------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

      G#            Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6/11------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|  B          Bb
Atje një dritë shprese fiket 
 Ebm           F
E pamundur, zë i njohur, qeshje e njohur 
  Bb
Ishe ti... 


  Eb      G#
I thuaj jo, të paktën vetëm sonte 
   Eb
...i thuaj jo 
  G
Po ti më bën të trembem 
  G7
Të ulërij të çmendem 
 Cm     Bb    G#
Harroje veten tënde dhe mos shko 
 Eb
Mos shko 
  G#      Eb
Dhe era ulëret : Mos shko
  G
Po ti me natën tretesh 
 G7
Jehonë e zërit mbetet
 Cm     Bb G#
Rend mbas teje të t'ndalojë 
  Eb
I thuaj jo


Solo 2 :

   G#             Eb
e|-------------------8--11-13-11-13b15-13b15r13-11--------------|
B|--6/8-8--6-6--8--9--------------------------------------------|
G|--------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

   G            G7             Cm
e|-11-10-10-10-11-11/13-------13-13-13-15-15b16---15-13-13/15-11--|
B|----------------------------------------------------------------|
G|----------------------12-12-------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|


    Bb        G#            Eb
e|-10-11-13-11-10-------------------------------------------------|
B|----------------11-------13-------11b13--11b13r11--8------------|
G|-------------------12-------------------------------------------|
D|----------------------13----------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|  G#          Eb
Dhe mjegulla të lutet: I thuaj jo 
  G
Po ti me natën tretesh 
 G7
Jehonë e zërit mbetet
 G#            Bb
Rend pas teje rend të t'ndalojë 
   Eb    G#   Eb    
I thuaj jo..
Добавлено: 27.11.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 13.07.2013
http://primanota.ru/kenge-shqip/i-thuaj-jo-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!