PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Makina E Memories - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Makina E Memories - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 133
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Makina E Memories
Kenge Shqip
Makina e memories - Ardit Gjebrea
http://www.youtube.com/watch?v=hxYOdo3PqgU


Intro :

e|--------------------------------|
B|--------------------------------|
G|-/8--6--3/5-3--5-3/5-3----------|
D|--------------------------------|
A|--------------------------------|
E|--------------------------------|

Riff x2 :

e|--8-8-8-8-8/10-8----------------|
B|--7-7-7-7-7/9--7----------------|
G|--------------------------------|
D|--------------------------------|
A|--------------------------------|
E|--------------------------------| Ebm
Makina e memories vrapon ne kujtime

Ne castet e jetes qe endem te dy
  B         C#
Dhe ditet rreshqasin e syrit i fshihen
  Bb7              Riff
Dhe rendin e rendin, humbasin diku

 Ebm
Makina e memories si era

Humbet neper mjegull, mbi te fluturoja
       B          C#
Me sy te pergjumur kerkoj nga dritarja
      Bb7
Diku te ndaloja.

        G#m       Ebm
Ti mblidhja kujtimet, aty ti fiksoja
      G#m    Ebm  
Mundohem mundohem, ti gjej neper vite
      B
Kujtimet kalojne
       Ebm
Po kujtimet kalojne


    F#
Dhe ti qeshje, ti kendoje
    C#         Ebm
Psheretije ne heshtje dhe qaje
         C#
Me lotet qe te ndrinin ne sy
    Bb7
Dhe me flisje, enderroje
    G#m
Dhe tregoje, tregoje
   Bb7         Ebm
Te vertetat trillime qe jetuam te dy
        B
Dhe kujtimet kalojne 
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne 
        B  Riff
Dhe kujtimet kalojne 


  Ebm
Fragmente kujtimesh me dalin perpara

Ne skena qiellore me diell a me shi
  B        C#
Capitem i lodhur te ulem mes tyre
 Bb7               Riff
Ato me largohen...largohesh dhe ti


  Ebm
Fragmente sensuale qe era

Si gjethet e vjeshtes i shkundi nga pema,
      B        C#
Piktura qe koha ngjyrosi ne mendje
 Bb7
Sikur ti ndaloja...

        G#m         Ebm
Ti mblidhja te gjitha ne krahe ti mbuloja
      G#m    Ebm
Mundohem mundohem ti gjej neper vite
      B
Kujtimet kalojne
         Ebm
...po kujtimet kalojne


    F#
Dhe ti qeshje, ti kendoje
    C#         Ebm
Psheretije ne heshtje dhe qaje
         C#
Me lotet qe te ndrinin ne sy
    Bb7
Dhe me flisje, enderroje
    G#m
Dhe tregoje, tregoje
   Bb7         Ebm
Te vertetat trillime qe jetuam te dy


   F#
Me afroje, me largoje
    C#         Ebm
Me humbisje dhe prape me takoje
       C#
Me puthje ne buze si femije
    Bb7
Me therrisje dhe me prisje
    G#m
Dhe kerkoje, kerkoje 
   Bb7         Ebm
Te vertetat trillime ti jetojme perseri
        B
Po kujtimet kalojne
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne
        B
Dhe kujtimet kalojne, kalojne, kalojne, kalojne

 Solo


 Ebm
Makina e memories vrapon ne kujtime

Ne castet e jetes qe endem te dy
  B         C#
Dhe ditet rreshqasin e syrit i fshihen
  Bb7             C#
Dhe rendin e rendin, humbasin diku
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne
        B
Dhe kujtimet kalojne
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne
Добавлено: 24.09.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 24.09.2013
http://primanota.ru/kenge-shqip/makina-e-memories-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!