PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Nuk E Haroj - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Nuk E Haroj - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 170
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Nuk E Haroj
Kenge Shqip
Irma dhe Eranda Libohova Nuk E Harroj
chords nga Adrian Merxhani

Am               C
Ndodh ne jet qe papritur nje njeri
        D
te behet kaq i shtrejt
             
dhe portreti i tij i cilter
    G             Am
ne cdo hap te ndjek nga do dit e net

Am
Jo jo un kurr se harroj
         C          D
me shikimet qe me fali dhe cdo fjal te ngroht
syt e qeshur ta tij djali
    G             Am
qe mes jush nga zemra vjen e me uron

Am                C
Shpesh e kerkoj neper rruget e atdheut
        D
ku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrembeu
    G            Am
dhe kerkoj qe kenga ime ne cdo not

Am                    C
refren ta ket pergjimon neper rruge e atdheut
         D
ku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrebeu
    G           Am
dhe kerkoj qe kenga ime te jetoj

Refreni

Am    G          Am
Dhe pra tani mes jush po e shikoj
     G            Am 
ne mijra njerez syt e tij un i dalloj
     G         C
dhe vjen ai nje fjal do me thot
     Dm             E
kjo kenga jon refren do mbetet pergjithmon
Добавлено: 04.10.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 04.10.2013
http://primanota.ru/kenge-shqip/nuk-e-haroj-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!