PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Kur Te Jesh Merzitur Shume - аккорды и текст, таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Kur Te Jesh Merzitur Shume - аккорды и текст, таба, видео

Печатать
Просмотров: 246
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Kur Te Jesh Merzitur Shume
Kenge Shqip
Kur te jesh merzitur shume - Ardit Gjebrea 
Muzika : Ardit Gjebrea 
Teksti : Dritero Agolli 
Akordet i pershtaten versionit te kenges ne filmin "Rrethimi i vogel" 
http://www.youtube.com/watch?v=XFLdYKawA40

     Am
Ketu sdo jem do jem larguar
             E
Ne toke I tretur si te tjeret
          E7
Ne kafenene e preferuar
            Am
Nuk do me shohin kamarieret

     A
Dhe neper udhet ku kam ecur
         A7   Dm/F  Dm
Sdo ndihet kolla ime e thate
   E7
Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
             Am
Nje qipariz si murg I ngrate

      A
Ti do trishtohesh atehere
          A7   Dm/F  Dm
Se sdo me kesh ne dhome te gjalle
   E7
Dhe kur ne xham te fryje ere
            Am
Do qash me eren dalengadale


(refreni)
      E7
Por kur te jesh merzitur shume
      Dm     Am
Ne raft te librave kerkome
Am/G  C      Dm
Aty do jem I fshehur une
      G7        C
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

      E7
Mjafton qe librin pak ta heqesh
        Dm        Am
Dhe un do te zbres do tvi prane teje
Am/G   C       Dm
Ti si dikur me mall do qeshesh
      G7     C
Si nje blerim pas nje rekeje. 

       E7
Por une do zbres

Do vij pas teje 
  Am
Do vij....
Добавлено: 01.06.2012
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 01.06.2012
http://primanota.ru/kenge-shqip/kur-te-jesh-merzitur-shume-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!