PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Syte E Tu - таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Syte E Tu - таба, видео

Печатать
Просмотров: 165
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Intro:

e|---------------------------------------------------------|
B|-8-8--8-8--8-8-6-4-8--9-9-8-6-9--9-9-8-8-6-9--9-9-8-8----|
G|---------------------------------------------------------|
D|---------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|


    Cm
Syt' e tu, syt' e tu,

Me gjithë dritat që kam parë,
     Fm
Me gjithë yjet rreze-ar,

Me gjithë lum-liqenet blu,
    G7      Cm
Shëmbëllejnë, syt' e tu.


    Cm
Qesh atje fytyra ime,

Shket një varkë me gëzime,
   Fm
Fluturon një pulëbardh,

Unë e ti të pandarë
  G7       Cm
Ti deti, unë lundërtar.


  G#       
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   Eb
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G7
Që tani gjokset po ti hapim,
             Cm
Rrugët tona mbushen me petale.

  G#       
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   Eb
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G7
Që tani gjokset po ti hapim,
             G#7
Rrugët tona mbushen me petale.


    C#m
Syt' e tu, syt' e tu,

Sa i hap më sjell behar,
   F#m
I shikoj dhe mbetem djalë

Ju them se jam këtu,
  G#7      C#m
Dhe qeshin syt' e tu.

    C#m
Qesh atje fytyra ime,

Shket një varkë me gëzime,
   F#m
Fluturon një pulëbardhë,

Unë e ti të pandarë
  G#7       C#m
Ti deti, unë lundërtar.


  A
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   E
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G#7
Që tani gjokset po ti hapim,
             C#m
Rrugët tona mbushen me petale.

  A
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   E
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G#7
Që tani gjokset po ti hapim,
             A7
Rrugët tona mbushen me petale.


Solo:

  Dm          Gm              A7    Dm
e|-5--5-5--5-5-------5--6-6-5-5---6--6-6-5-5---6--6-6-5--6-5-6-5------|
B|-------------8-8-6------------8------------8------------------------|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|


  Bb
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   F
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   A7
Që tani gjokset po ti hapim,
             Dm
Rrugët tona mbushen me petale.


    Dm
Syt' e tu, syt' e tu,

Me gjithë dritat që kam parë,
     Gm
Me gjithë yjet rrezeartë,

Me gjithë lum-liqenet blu,
    A7      Dm
Shëmbëllejnë, syt' e tu.

      Dm
Shket një varkë,
              Gm
Shket nje varkë me gëzime fluturon,
          A7       Dm
Një pulëbardhë, ti deti unë lundërtar

   Dm
La la la,

la la la, la, la la la,
   Gm
la la la, la, la la la,

la la, la, la la la,
    A7       Dm
la la laaaa, la la la laaaaa..

    Dm
Syt' e tu,
             Gm
Me gjithë dritat që kam parë,
            A7
Me gjithë lum-liqenet blu,
           Dm
Shëmbëllejnë, syt' e tuuuu...

Добавлено: 22.06.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 22.06.2013
http://primanota.ru/kenge-shqip/syte-e-tu-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!