PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Tose Proeski - Nekade Vo Nokjta - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Tose Proeski - Nekade Vo Nokjta - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 102
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Nekade Vo Nokjta
Tose Proeski
[Verse]

A  E/G# F#m     E
Ко икона во собата ми стоиш
A   E/G#  D     E
те милувам со очи вљубени
Bm  D/A E/G#   E
а солзите кој може да ги брои
D      E       A 
би долетал да можам да те спасам

A   E/G# F#m       E
Во мислите сме толку блиску ние
A  E/G# D     E     
а вечерва сме толку далеку
Bm   D/A E/G#  E
дај Господе брзо се да мине 
D      E       A
во спомени кај мене да се скрие

[Chorus]

D     E    C#m  F#m
Некаде во ноќта таа писмо пишува
D   E     A
и во мисли со мене се љуби
D      E    C#m    F#m
упорно кај неа цела ноќ се јавувам
D/F#      E/G#    A
гласот мој ко воздишка се губи

[Verse]

 A  E/G# F#m    E
Не заспивам и за тебе се молам,
A  E/G# D     E
радиото е мојот пријател,
Bm  D/A E/G#  E
а вестите сè повеќе ме болат
D     E       A
се прашувам зар мора да е вака?

[Verse]

A  E/G# F#m     E
А секогаш по дождот иде сонце,
A   E/G# D     E
посакувам јас средба со тебе,
Bm   D/A  E/G#    E
но, што можам со ова мое срце
D      E       A
да чекам, и до бескрај да те сакам.

[Chorus]

D     E    C#m  F#m
Некаде во ноќта таа писмо пишува
D   E     A
и во мисли со мене се љуби
D      E    C#m    F#m
упорно кај неа цела ноќ се јавувам
D/F#      E/G#    A
гласот мој ко воздишка се губи

D     E      A
Секогаш по дождот иде сонце

[Chords]

E/G# -- xx6454
D/A --- x04232
D/F# -- 2x0232
Добавлено: 31.10.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 31.10.2015
http://primanota.ru/tose-proeski/nekade-vo-nokjta-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!