PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Tose Proeski - Pobegni - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Tose Proeski - Pobegni - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 167
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Pobegni
Tose Proeski
[Verse]

E            C#m
Твојот лик во мене буди немири
E        C#m
Преку ноќ ти ме освои
A         E
Каде ли беше толку години
B    A   E B
Се криеше ли ти

E            C#m
Сокри ме во царството на тајните
E        C#m
Подобро да те запознам
A          E
Не вели ништо само бакни ме
B         A     E
На крај на светот да те однесам

[Chorus]

E
Побегни барем еден ден

Биди моја, нека запре се
F#      A
Дај не мисли се

E
Побегни толку лесно е
F#
Зорите ќе ги чекаме
A       B   E  B
Гушнати под ѕвездите

[Verse]

E           C#m
Кажи ми за тебе што да направам,
E        C#m
срцево нема граници.
A           E
Сакаш ли да ти скроти ветрови,
B      A    E   B
да краде од небо облаци?

[Chorus]

E
Побегни барем еден ден

Биди моја, нека запре се
F#      A
Дај не мисли се

E
Побегни толку лесно е
F#
Зорите ќе ги чекаме
A       B   E  B
Гушнати под ѕвездите

[Solo]

E - F# - A

[Chorus]

E
Побегни барем еден ден

Биди моја, нека запре се
F#      A
Дај не мисли се

E
Побегни толку лесно е
F#
Зорите ќе ги чекаме
A       B   E  B
Гушнати под ѕвездите
Добавлено: 31.10.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 31.10.2015
http://primanota.ru/tose-proeski/pobegni-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!