Войти:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru
PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Vlado Janevski - Cairska Romantika - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 233
Лучшая metal-группа Петербурга

Cairska Romantika

 • аккорды и текст
Тональность: 
0
Проще! Аппликатуры

Cairska Romantika
Vlado Janevski
Intro:
A A A A A A A - E E E

A
Чаир е често досадно место
              Bm F# Bm Bm 
но штом низ него ќе пројдеш ти
E
блеснува Сонце и како од сон
            A A - E F#m F#m
се будат чаирските фраери
A
Сукњичка кратка и сите се ѕверат
              B F# B
а ништо подобар не сум ни јас
   E                          A
Така мала и слатка 'ко бајадера сите би те лапнале во сласт

E F# F# A          E
Ноќеска дојди ми на романтика
    Bm     E     A
усните твои да ми станат навика
A F# F# A
Растопи ме како свеќа
   Bm
Јас и ти камо среќа
A      E     A  F F F
Да ми дојдеш на романтика

Bb 
Приказни кружат
                  C G Cm Cm
дека те дружат само буџи и директори
F
 Од твоите очи срце ми кочи
              Bb Bb - F Bb Bb
се потам како под рефлектори
Bb
Од чекање, гледам фајде ќе немам
               Dm G Cm
треба да својски да се потрудам
   F 
мора херој да бидам и
да ти пријдам, да ти предложам
     Bb 
одличен план:

F Bb Bb           F
Ноќеска дојди ми на романтика
    C      F      Bb
усните твои да ми станат навика
F G G Bb
Растопи ме како свеќа
Dm  Cm F  Cm
Јас и ти камо среќа
Bb      F      Bb - F# F# F#
Да ми дојдеш на романтика

B
Запнат ко пушка со тактики спремни
              C#m G# C#m
тргнав да те најдам каде си
    F#
и видов некој те гушка
и ми се стемни кога го слушнав
      B
што ти шепоти:

F#  G#m F# B         F#
Но - ќе - ска дојди ми на романтика
    C#m     F#    B
усните твои да ми станат навика
F#m  G#m G#m B
Рас - то - пи ме како свеќа
   C#m
Јас и ти камо среќа
B      F# C#m   B
Да ми дојдеш на романтика

B      F#     B
Да ми дојдеш на романтика
Добавлено: 22.06.2016
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 22.06.2016
https://primanota.ru/vlado-janevski/cairska-romantika-chords.htm

Привет, гитарист!

Тебе подарок от сайта PrimaNota.ru

Забрать подарок
ВАМ ПОДАРКИ ОТ ПРОЕКТА
"ГИТАРНАЯ РЕВОЛЮЦИЯ"