PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Tose Proeski - Uste Edna Skala - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Tose Proeski - Uste Edna Skala - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 135
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Uste Edna Skala
Tose Proeski
[Verse]

B         F#
Најтежок чекор до сега
E        
е следново скалило
F#
што веќе добро го знам

B         F#
Повторно таму ме чека
E
тој лажен поглед
  F#
и таа грешна насмевка пак

B         F#
Бар гризни ги тие усни
E        F#
за мене доволно е

дека ти значев да знам

B        F#
Нашата љубов е рана
E          E
за која јас немам лек

и веќе

[Chorus]

    G#m
Јасно е-e-е
  E      G#m  E
во ноќва кому ѕвона ѕвонат
   G#m    E
и со кој спиеш ти
    F#   B
на Рузвелтова три (x2)

[Verse]

B         F#
А таа последна скала
E        F#
се качува лесно да
 
но срцево не сака

B         F#
Повторно таму ме чека
E
последен миг со неа
F#
и сам останувам јас

B       F#
Не држи го за рака
E        F#
бар додека тука сум

дека ти значев да знам

B         F#
Да вратам ништо јас немам
E          F#
овој пат крајот го гледам

веќе,

[Chorus]

    G#m
Јасно е-e-е
  E      G#m  E
во ноќва кому ѕвона ѕвонат
   G#m    E
и со кој спиеш ти
    F#   B
на Рузвелтова три (x4)

B         F#
Најтежок чекор до сега
E        F#
е следново скалило
          B
што веќе добро го знам
Добавлено: 21.11.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 21.11.2015
http://primanota.ru/tose-proeski/uste-edna-skala-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!