PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Ritfolk - Enderroj - аккорды и текст, таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Ritfolk - Enderroj - аккорды и текст, таба, видео

Печатать
Просмотров: 143
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Enderroj
Ritfolk
Ritfolk - Enderroj 


MI+------------La- 
Sa dua të jem larg 
---------MI+-------La-- 
larg mërzitjes pa kufi 
------SOL+----------DO+ 
sonte do këndoj për ju 
--------MI+--------La-- 
ju që njihni veç qetësi 

(vazhdon njelloj) 
Kënga ime ngjitet lart 
atje lart në qiellin blu 
ju o yje më besoni 
kënga ime është për ju 

Ëndërrat ndjekin njëra - tjetrën 
ëndërrat jo nuk kanë mbarim 
ju o yje më dëgjoni 
tek ju prehet shpirti im 


REF: 
------------FA+-- 
Sa herë ju pyes: 
--Re-----MI+-------La-- 
"Yje, sa larg jeni ju?" 
--------FA+---------Re- 
Ju më duket sikur thoni: 
-----MI+-------------La- 
"Fluturo në qiellin blu!" 
-----------FA+--------Re- 
Sa do të doja në ktë natë 
-------MI+----------La- 
këngën time mos ta mbyll 
----------FA+--------Re- 
dhe të ngjitem atje lart 
---------MI+---------La- 
e të kthehem në një yll 

Sa dua të jem larg 
larg mërzitjes pa kufi 
sonte do këndoj për ju 
ju që njihni veç qetësi 

REF: 
Sa herë ju pyes: 
"Yje, sa larg jeni ju?" 
Ju më duket sikur thoni: 
"Fluturo në qiellin blu!" 

Sa do të doja në ktë natë 
këngën time mos ta mbyll 
dhe të ngjitem atje lart 
e të kthehem në një yll 

Sa herë ju pyes: 
"Yje, sa larg jeni ju?" 
Ju më duket sikur thoni: 
"Fluturo në qiellin blu!" 

Sa do të doja në ktë natë 
këngën time mos ta mbyll 
dhe të ngjitem atje lart 
e të kthehem në një yll
 
 
Добавлено: 31.03.2012
Вам также может быть интересно:
Другие материалы по этой песне:
  • Аккорды и текст

Страница создана 31.03.2012
http://primanota.ru/ritfolk/enderroj-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!