PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Ritfolk - Deshire Dhe Heshtje - аккорды и текст, таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Ritfolk - Deshire Dhe Heshtje - аккорды и текст, таба, видео

Печатать
Просмотров: 153
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Deshire Dhe Heshtje
Ritfolk
Angie

Ritfolk – Deshire dhe Heshtje 

AKORDET: 
Am:X02210 
G:320033 
Em:022000 
C:X32010 

Am G 
Tej dritares është ngrohtë 
Am Em 
njerëz janë ulur në tavolina 
Am C 
qyteti nis e del prej vetes 
G Am 
në rrugë bredhin klube e makina 

Am G 
Nuk është e thënë të jem krejt i vetëm 
Am Em 
s'është e thënë të jem as vet' i dytë 
Am C 
me miq të rastit po më mbushët nata 
G Am 
një vënd do gjej ku të çlodh sytë 

(refren) 
Am G 
Kam ftohtë e s'të shoh pranë 
Am 
mendoj, mendoj se si 
C 
avujt e ngrohtë të frymës sime 
G 
si zogj të bardhë e të vërbuar 
Am Em 
mbërrijnë tek ti. 

Am G 
Në ëndërr vijnë e qetë këndojnë 
Am 
e unë, me syte pak mbyllur rri 
C 
kokën ngre lart, dëgjoj ngadalë 
G 
këngën e hënës të brishtë si zanë 
Am Em 
që solle ti… 
 
 
Angie 
Добавлено: 24.03.2012
Другие материалы по этой песне:
  • Аккорды и текст

Страница создана 24.03.2012
http://primanota.ru/ritfolk/deshire-dhe-heshtje-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!