PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Minatori - Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj - таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Minatori - Shfletoj Gazeten Per Ty Mendoj - таба, видео

Печатать
Просмотров: 144
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Minatori - Shfletoj gazeten, per ty mendoj.
Danny boy
Intro:

Gtr: 1
      Cm
E--8---8---8---8-----|
B--8---8---8---8-----|
G--8---8---8---8-----|
D--10--10--10--10----|
A--10--10--10--10----|
E--x---x---x---x-----|

      G#
E--4---4---4---4-----|
B--4---4---4---4-----|
G--5---5---5---5-----|
D--6---6---6---6-----|
A--6---6---6---6-----|
E--x---x---x---x-----|

      D#
E--6---6---6---6-----|
B--8---8---8---8-----|
G--8---8---8---8-----|
D--8---8---8---8-----|
A--6---6---6---6-----|
E--x---x---x---x-----|

       A#
E--6---6---6---6-----|
B--6---6---6---6-----|
G--7---7---7---7-----|
D--8---8---8---8-----|
A--8---8---8---8-----|
E--x---x---x---x-----|

Ritmi luhet nga poshtë – lart
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Nëpër ritëm – Gtr:2

  D#5  D5  C5  A#5
E-------------------------|
B-------------------------|
G-------------------------|
D--8-8--7-7--5-5--3-3-----|
A--6-6--5-5--3-3--1-1-----|
E-------------------------|

Gtr:2 Edhe këtë pjesë
E----------------|
B--11--9--8~~----|
G----------------|
D----------------|
A----------------|
E----------------|

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4
Me vendim te prere nje ekspres egzekutoj
e shfletoj gazeten, dhe per ty mendoj
shtetis neper tituje askund nuk eshte gjete
ne Prishtine, ne Kosove, askund ne planete.

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.
Lexoj deklarata nga disa patriote
gazetare, shkrimtare, poet e budalle
vuatjet e tyre per kange jane pandare
kur folshe me ta te duket vetja shka

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.
Ndalem te kalendari historik
dhe me ka pak dro dhe frike
asgje sot per boten nuk eshte vendose
ne kete dite as Titaniku s'eshte fundos

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti


Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Date e parendsishme sot asgje s'paska ngjare
ne kete dite as John Kennedy nuk eshte vra
as Nile Amstrongu sot nuk s'ka shkel ne hane
e per çudi sot kurkuj s'ja pasna qi ate nane

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.

Gtr:2
B--11--9--8~~----

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Cm – mbajeni – tejkalimi D# x 2; G# x 3; D# x 2; A# x 3.
Pseeeeee shkovee tiii
Pseeeeee shkovee tiii ( : : )

Gtr:1
Cm x 4; G# x 4; D# x 4; A# x 4.
Lexoj prognazone metrologjike
bore, shi, dielle, te rreshura politike
Krej qka di dhe qka eshte me rendsi
sot ti nuk je ketu sot shkove ti

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Opcione per Kosoven, sa te duash menjehere
ta mbshtjellin ta paketojne si nje hamburger
zgjedhje per Kosoven sa te duash si ne korent
Kosova republike, panvaresi, Kosova Kontinente

Pse shkove ti
Pse shkove ti

A ka shperthy ndonje bombe sot ne qender te Bombajit
ndonje bishti i sert a u pervlu ne gjykym te çajit
Hitleri a boni sot vetevrasje ne Berlin
apo ra bomba atomike ne Hiroshime

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Sot shkova ti athua askush nuk mbet
sikur dikush ma vodhi kete qytet
sot dielli lindi dhe do te perndoj
mos mendo se me more ne qafe
se sot per ty do te mastruboje.

Pse shkove ti
Pse shkove ti

Pseeeeee shkoveeee tiii
Pseeeeee shkoveeee tiii ( : : )
__________________

Kjo është e tëra! Tekstin e kam marr nga interneti.
Komentet dhe sugjerimet tuaja mund ti dërgoni në adresën: fidan.kosumi@gmail.com

Gjithë të mirat dhe suksese!
Добавлено: 09.05.2012
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 09.05.2012
http://primanota.ru/minatori/shfletoj-gazeten-per-ty-mendoj-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!