PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Minatori - Ne Duart Tua Do Te Vdes - таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Minatori - Ne Duart Tua Do Te Vdes - таба, видео

Печатать
Просмотров: 144
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Në duart tua do të vdes – Minatori


Intro: Em D

Em – 779987
D - 557775
C - 81010988

Gtr: 1 acoustic

       Em               D
E---7---7-7---7-7----------5---5-5---5-5----------------|
B---8---8-8---8-8----------7---7-7---7-7----------------|
G---9---9-9---9-9----------7---7-7---7-7----------------|
D---9---9-9---9-9----------7---7-7---7-7----------------|
A---7----------------------5----------------------------|
E---7----------------------5----------------------------|

Kjo është baza e ritmit – Ju rekomandoj ta dëgjoni këngën.

Solo
Gtr: 2 electric

E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G--------------------------7-------------------------------|
D—9h10p9h10p9-7----7-9-10----9-----------------------------|
A----------------------------------------------------------|
E----------------------------------------------------------|

E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D—9h10p9h10p9-7----7-9-------------------------------------|
A-------------------------------10-9-7---------------------|
E----------------------------------------------------------|

Gjatë këngës kitara elektrike kyçet me këtë ritëm:

    E5              D5
E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D--9---9-9--------------------------7---7-7----------------|
A--7---7-7--------------------------5---5-5----------------|
E----------------------------------------------------------|

Gjatë strofës vetëm: Em D

      pastaj

C      D         Em   D
Si udhëtim i gjatë në natë
C        D         Em   D
Ti më jep shpresë m녅…
C      D    Em   C
Edhe njè jetë, unë do të pres
Em    D       Em
Në duart tua do të vdes


Këtu kyçet kitara elektrike me efekt (distortion)
ndërsa kitara akustike vazhdon ritmin: Em D
Gtr: 2 electric

    E5              D5
E----------------------------------------------------------|
B----------------------------------------------------------|
G----------------------------------------------------------|
D--9---9-9--------------------------7---7-7----------------|
A--7---7-7--------------------------5---5-5----------------|
E----------------------------------------------------------|

Nuk ka rëndësi pse ti vjen, Nuk ka rëndësi pse ti shkon…………..


 h – hummer on
 p – pull of

“Në duart tua do të vdes” është një këngë shumë e bukur dhe shumë e lehtë. Ky është verzioni origjinal.
Komentet dhe sugjerimet tuaja dërgoni në adresën: fidan.kosumi@gmail.com
Janë të mirëpritura!


Suksese dhe gjithë të mirat!
Danny Boy
Добавлено: 17.06.2012
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 17.06.2012
http://primanota.ru/minatori/ne-duart-tua-do-te-vdes-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!