PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Klajdi Haruni - Mamica - аккорды и текст, таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Klajdi Haruni - Mamica - аккорды и текст, таба, видео

Печатать
Просмотров: 184
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Mamica
Klajdi Haruni
Klajdi Haruni - Mamica

Chords: Am Dm G F

Verse:
Am
Me lepitkat blu,
Am
fustanin gjer ne gju,
Am
sa e bukur je Mamica,
Am
floket e gjata rica-rica,
Dm
oh na çmende fare 
G
lozonjare.

Am
I thirra shokët e mi,
Am
te pimë nga një raki,
Am
poshte ballkonit serenate,
Am
të gjithë jemi bërë tape,
Dm
oh te keqen lali,
G
kur do na dali.

Chorus x2 
Am
Hop hop ti Mamica,
Am
më çmend me ato cica,
Dm G
i gjithë qyteti i pelqen.

Am
Hop hop ti Mamica,
Am
sa shumë te tunden cicat,
F  G  Am
dukesh yll ti kur kercen.

Verse:
Qyteti vajza plot,
asnjera s'te ngjan dot,
nga mengjesi gjer ne darke,
ty te tunden poshte e lart,
ohh neper rrugica ato cica.

U dogj dhe Taqka i shkrete,
e cmende kete milet,
kur kalon nga shetitorja,
ndahet tjetri nga dashnorja,
iii te befsha gropen,
sa ngjan me lopen.

Chorus: x2
Hop hop ti Mamica,
më çmend me ato cica,
i gjithë qyteti i pelqen.

Hop hop ti Mamica,
sa shumë te tunden cicat,
dukesh yll ti kur kercen.
Добавлено: 27.08.2013
Другие материалы по этой песне:
  • Аккорды и текст

Страница создана 27.08.2013
http://primanota.ru/klajdi-haruni/mamica-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!