PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Kenge Shqip - Kur Nata Korcen E Mbulon - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Kenge Shqip - Kur Nata Korcen E Mbulon - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 144
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Kur Nata Korcen E Mbulon
Kenge Shqip
Kur nata Korcen e mbulon (Serenate Korcare)

C
Kur nata Korçën e mbulon 
           G
Dhe kafenetë mbushen plot 
            F
Atje qan zemra ime dhe vajton,
      C 
Dhe raki kërkon. 

Ref.:
       F 
Do t'vij, do t'vij moj xhan 
       C
Me lot moj do të qaj 
       F
Zjarrin e zemrës sime 
   G     C
Ta shuaj moj me duhan. 
       F
Do t'vij, do t'vij moj shpirt
       C 
Do ulem dhe do t'pi 
       F
Zjarrin e zemrës sime
   G      C
Ta shuaj moj me raki! 

C
Kjo kamarierja jonë syzezë 
           G
Na servis , na buzëqesh.
ajo rri bashkë me ne. 
      F
Syrin na e shkel 
       C
Dhe raki na sjell. 

Refreni...
         

Vazhdimi eshte njesoj :)
Добавлено: 23.06.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 23.06.2015
http://primanota.ru/kenge-shqip/kur-nata-korcen-e-mbulon-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!