PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Flori Mumajesi - Kuq E Zi Je Ti - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Flori Mumajesi - Kuq E Zi Je Ti - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 130
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Kuq E Zi Je Ti
Flori Mumajesi
Flori Mumajesi ft. Elvana Gjata - Kuq e zi je ti


ELVANA: 
Am    G
Jemi ne, jemi ne 
    C
Vijmë nga trojet tona 
Am       G      C
Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja. 
Am       G      C
Po therrët toka jonë , lisa edhe male. 
Am       G     C
Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe. 
   
    Dm     Am
Unë jam kuq e zi , kuq e zi. 
   Dm     C
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi. 
Am           G
Me gjith' zemrën t'kemi sot 
   Dm       Am
O flamuri më i bukur n'botë 
Am           G
Me gjith' zemrën t'kemi sot 
   Dm       Am
O flamuri më i bukur n'botë. 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 

FLORI: 
Am       G
Je një formë, jem' një gjak, 
  C
Asnjëher' nuk ike. 
Am    G
Jemi Ne jemi Ne, 
  C
Shqipëri etnike. 
Am       G      C
Po thërret toka jonë , lisa edhe male. 
Am       G      C
Se ne jemi një Komb Shqipëri e madhe. 

    Dm     Am
Unë jam kuq e zi , kuq e zi. 
   Dm     C
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi. 
Am           G
Me gjith' zemrën t'kemi sot 
   Dm       Am
O flamuri më i bukur n'botë 
Am           G
Me gjith' zemrën t'kemi sot 
   Dm       Am
O flamuri më i bukur n'botë. 

Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 
Am     G
Kuq e zi oh heeej oh hej 


    Dm     Am
Unë jam kuq e zi , kuq e zi. 
   Dm     C
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi. 
Am           G
Me gjith' zemrën t'kemi sot 
   Dm       Am
O flamuri më i bukur n'botë 
Am           G
Me gjith' zemrën t'kemi sot 
   Dm       Am
O flamuri më i bukur n'botë. 
Добавлено: 18.11.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 18.11.2015
http://primanota.ru/flori-mumajesi/kuq-e-zi-je-ti-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!