PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Elita 5 - E Urrej Shiun - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Elita 5 - E Urrej Shiun - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 97
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
E Urrej Shiun
Elita 5
Elita 5 - E urrej shiun 

Am
Në kitarë teli... i këputur
Am         G 
ndali këngën më të bukur...
        G       Am 
por s'e ndali ,shiun në këtë qytet..
Am 
Ku je buza e paputhur
Am       G 
dashuria ime e humbur
          G      Am 
në mes të rrugës.. unë po lagem vetë.. 

F   Am  C       Am
 I harruar si një letër e djegur....
F   Dm     E 
 në këtë rrugë pa adresë kam mbetur 

Refreni:

C   G   Dm    Am
E urrej.... shiun kur bie... 
Am      F
se njëherë ma fiku një zjarr..
C     G 
një zjarr dashurie....
C   G  Dm    Am 
I urrej.. lotët e mi....... 
C         G (stop)
dhe pse ngjajnë me shiut
       Am 
që më ndau nga ti.. 

Am
Dashuria ish dikur 
Am        G
mbet kornizë pa pikturë 
     G      Am
që askund nuk e shoh në mur... 

F   Am  C       Am
 I harruar si një letër e djegur....
F   Dm     E 
 në këtë rrugë pa adresë kam mbetur 

Refreni:

C   G   Dm    Am
E urrej.... shiun kur bie... 
Am      F
se njëherë ma fiku një zjarr..
C     G 
një zjarr dashurie....
C   G  Dm    Am 
I urrej.. lotët e mi....... 
C         G (stop)
dhe pse ngjajnë me shiut
       Am 
që më ndau nga ti.. (2x) 

C   G   Dm    Am
E urrej.... shiun kur bie... 
Am      F
se njëherë ma fiku një zjarr..
C     G 
një zjarr dashurie....
C   G  Dm    Am 
I urrej.. lotët e mi....... 
C         G (stop)
dhe pse ngjajnë me shiut
       Am  C#m
që më ndau nga ti..

Bridge:

E     B  F#m  C#m
Ti ndoshta ishe një rrufe 
C#m A E  B
që erdhe shpejt... 
E      B  F#m   C#m
dhe kur shkove, nuk e dita, as e di 
  F#m     B
por këngën edhe shpresën 
   A     B
i le të treten nëpër shi...
C#m 
yyyyyyuuuu
Добавлено: 08.12.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 08.12.2015
http://primanota.ru/elita-5/e-urrej-shiun-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!