PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Alban Skenderaj - Vetem Ty - аккорды и текст, таба, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Alban Skenderaj - Vetem Ty - аккорды и текст, таба, видео

Печатать
Просмотров: 267
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Vetem Ty
Alban Skenderaj
Intro : C G Am ( C and G are played with 2/4 )

Verse : C G Am

Pre-Chorus : C G Am (2x)
       C G Am G ( played with 2/4 )
       Am

Chorus : C F G Am

Bridge: C G F Am
    C G F G


Teksti( lyric )

Verse :
Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe sme dhemb
Nese me mire do te ishte te isha un nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardh

Solo=verse ( same chords )

Edhe me mir do te ishte te kisha un nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te kisha un nje kenge
tinguj e nota te mblidhja ne çdo vend

Pre-chorus:
Por un e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmon me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty un do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj

Solo=chorus

Sikur te isha nje cope qielli i ftoht
ne zemren tende do vija un te lendroja
edhe nje yll te isha me diellin drit ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Bridge :
Ty vetem ty
Ty vetem ty
Ty gjithmone ty
Ty vetem ty

Pre-chorus :
Por une e di,
tani cdo gje ka nje kuptim,
eshte thjesht nje ndjenje,
pa fund pa perendim,
tani po mund te jem,
dhe shkemb dhe mal dhe peme,
gjithcka per ty,
per ty une do te jem.

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj.

Solo=Bridge

Thanks,,enjoy it...:D
Добавлено: 02.07.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 02.07.2013
http://primanota.ru/alban-skenderaj/vetem-ty-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!