PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Alban Skenderaj - Refuzoj - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Alban Skenderaj - Refuzoj - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 215
Новый альбом группы 'Черный Кузнец' по культовому сериалу 'Сверхъестественное'!
Refuzoj
Alban Skenderaj
Alban Skenderaj - Refuzoj

Dm
Si më le në ëndërr të jetoj?
Dm 
Si më le të verbër të kërkoj? 
Gm        Dm
Më fal veç një kujtim 
Gm               A
Një blitz nga sytë e tu si ngushëllim 
Dm
Me imazhin tënd ditët kaloj 
Dm
Ty në çdo fytyrë të pikturoj
Gm        Dm 
Më fal, më fal vërtetë
Gm               A 
Jetoj si një i marrë një gjysëm jetë 

    A#       Dm
Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
    A#               Gm 
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
     A         Dm 
Përse s'të gjej, përse s'të gjej 
Gm             A#
Universin e sfidoj edhe më tej 
Gm               Dm
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej 

Dm
Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Dm 
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Gm           Dm 
Për ty... është pak për ty 
Gm              A
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne të dy 

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj 
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj 
Përse s'të gjej, përse s'të gjej 
Universin e sfidoj edhe më tej 
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej 

     A#       Dm
Dhe refuzoj mendjen ta ndaj 
     A#               Gm
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj 
     A         Dm
Përse s'të gjej, përse s'të gjej 
Gm             A
Universin e sfidoj edhe më tej 


Dhe refuzoj mendjen ta ndaj 
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj 
Përse s'të gjej, përse s'të gjej 
Universin e sfidoj edhe më tej 
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej
Добавлено: 15.07.2015
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 15.07.2015
http://primanota.ru/alban-skenderaj/refuzoj-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!