PrimaNota.ru - самый крупный в мире бесплатный архив песенных текстов, аккордов, табулатур и нот


Alban Skenderaj - Ata Sy - аккорды и текст, видео

Регистрация Запомнить меня
Войти через:  Facebook Google Twitter Vk Yandex Mail.ru

Alban Skenderaj - Ata Sy - аккорды и текст, видео

Печатать
Просмотров: 217
Уроки эстрадного вокала в Санкт-Петербурге
Ata Sy
Alban Skenderaj
Ata Sy - Alban Skenderaj

Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur në kërkim.
Bm            Am
Sot ndihem më i lumtur, plot me frymëzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atë zë të ëmbël që zemren të ma shëroj 

Em         Am
Po kur fati s'të njeh jo nuk të troket në derë
Bm                    D
hmm.. kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
Am       C
po kur nata bie, unë prap kërkoj 
F#          Bm
Dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janë në c'do vend 
    C
në c'do hapë 
në c'do hapsirë 
     G
e në c'do kënd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
që i kanë dhënë 
     D    Bm
ditës diell natës hënë 
    C    G
po kët natë bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy që dtë kanë dhenë dashuri të pa thënë

Am Em

Em
Koha bën punën e saj
Am
i bën njerizit më të fortë
Bm
dhe unë dua që mendjen ta ndaj
    D
të trokas në tjetër portë

Am       C
po kur nata bie unë prapë kërkoj
F#             Bm
atë aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjojë
Em           Am
më s'dua të presë si një skllavë unë në liri
Bm           D
dua ti jap vetës shpresë ta kapërcej ktë histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapë kërkoj 
    B                Bm
dy sy plotë me drit që dhe natën s'perendojnë

Ref.
Добавлено: 22.06.2013
Другие материалы по этой песне:
 • Аккорды и текст

Страница создана 22.06.2013
http://primanota.ru/alban-skenderaj/ata-sy-chords.htm
Привет, Гость.
Предлагаем пройти революционный курс по гитаре.
Подарок от PrimaNota.Ru, забирай!